HomeKelvion

kelvion logo

Náhradné diely Kelvion vám dodá spoločnosť:

HXH s.r.o.
Sedmikrásková 2158/1
955 01 Topoľčany
Slovenská republika

Tel.: +421 911 511 555
E-mail: info@hxh.sk

IČO: 48309257
IČ DPH: SK2120126767

Náhradné diely Kelvion

Pôvod nášho podnikania v oblasti výmenníkov tepla siaha až do roku 1920, kedy Otto Happel založil GEA ako Gesellschaft für Entstaubungs-Anlagen“. Počas prvých desaťročí spoločnosť výrazne rozšírila svoje aktivity v oblasti výmenníkov tepla a stala sa prvým inovátorom v tepelnom inžinierstve a určovateľom technologických štandardov. V roku 1999 kúpila GEA spoločnosť mg technologies AG (nástupca Metallgesellschaft), ktorá bola v roku 2005 premenovaná na GEA Group AG. V roku 2010 združila GEA všetky svoje aktivity v oblasti výmenníkov tepla do jedného segmentu („HX“). V roku 2014 kúpil GEA Heat Exchangers fond Triton.

S novým názvom bola hlavná činnosť bývalého segmentu výmenníkov tepla GEA formálne oddelená od GEA Group AG a píše svoju vlastnú históriu ako Kelvion. Ostatné segmenty divízie tepelných výmenníkov teraz fungujú pod svojimi vlastnými názvami: DencoHappel (bývalá divízia úpravy vzduchu) a Enexio (bývalá divízia Power Cooling Solutions).

História Kelvion

Meno Kelvion vzdáva hold lordovi Kelvinovi (1824 – 1907). Lord Kelvin formuloval zákony termodynamiky a absolútne jednotky teploty sú na jeho počesť uvedené v kelvinoch.

1920: ZALOŽENIE GEA V BOCHUM OTTO HAPPEL SR. (NARODENÝ 1882)

Spoločnosť GEA, skrátená z pôvodného nemeckého názvu spoločnosti „Gesellschaft für Entstaubungs-Anlagen mbH“, založená 2. februára 1920, bola dielom muža, ktorý bol podnikateľ srdcom i dušou, muž nadaný výnimočným technickým rozhľadom a naplnený túžbou po priekopníckych technických in.

1935: VZDUCHOM CHLADENÝ KONDENZÁTOR – TECHNICKÝ MILNÍK

V roku 1935 začal Otto Happel v spolupráci s inžinierom Dr. Kurtom Langom vyvíjať vzduchom chladené kondenzátory pre stacionárne parné turbíny.

60. ROKY: ZALOŽENIE MNOHO SPOLOČNOSTÍ V ZAHRANIČÍ

Zvýšený dopyt po závodoch a zariadeniach GEA spolu s rastúcim dopytom po miestnej výrobe viedli v 60. rokoch k založeniu mnohých spoločností v zahraničí. “James Howden – GEA Ltd.”, joint venture spoločnosť neskôr premenovaná na “GEA Airexchangers Ltd. London”, s výrobným závodom v Severnom Írsku, bola založená v Glasgow v roku 1961. V roku 1963 nasledovalo založenie “GEA Scambiatori di Calore Rrl” v Taliansku a spoločnosti GEA Warmtetransport B.V. V Holandsku. V rovnakom roku „GEA Airexchangers, Inc.“ bola založená v New Yorku. V roku 1964 španielska dcérska spoločnosť „Compania GEA Iberica S.A. bola založená v Burgose s výrobou neskôr v Yurre pri Bilbaa, aby prekonala colné bariéry. V roku 1969 kúpila spoločnosť GEA Luftkühler GmbH & Co. 85 % akcií spoločnosti „Renzmann & Grünewald KG“ v Monzigen an der Nahe, neskôr sa stala špecializovaným výrobcom vodou chladených chladičov transformátorov.

70. ROKY ĎALŠIE EXPANZIE MEDZINÁRODNÉHO PODNIKANIA.

Inžinierska spoločnosť „GEA Power Cooling Systems, Inc. V San Diegu, Kalifornia, USA (1977) a výrobná spoločnosť „GEA Rainey Corp. V Tulse, Oklahoma, USA (1978) bola uzavretá prvá fáza expanzie v USA. V druhej polovici roku 1970 boli založené alebo prevzaté také spoločnosti ako „GEA Aircooled Systems Ltd.“, Južná Afrika (1975), „GEA do Brasil Intercambiadores Ltda“. (1976), „GEA Power Cooling Systems, Inc.“, San Diego, Kalifornia, USA (1977), „GEA Rainey Corp.“, Tulsa, Oklahoma, USA (1978) a „GEA Ergé-Spirale SA“, Francúzsko ( 1978).

90. roky 20. storočia: ĎALŠIA AKVIZÍCIA V EURÓPE

Politické otrasy vo východnej Európe urobili túto oblasť obzvlášť zaujímavú pre západonemecký priemysel. GEA využila príležitosť v roku 1992 a kúpila spoločnosť EGI Contracting/Engineering Rt. V Budapešti v Maďarsku (suché chladenie v elektrárňach) a „LVZ as.“ v Liberci, Česká republika (kúrenie, ventilácia a klimatizácia a vzduchové filtre). Tieto akvizície sa týkali spoločností z oblasti tepelnej a energetickej techniky a techniky úpravy vzduchu a chladenia, teda tradičných odborov GEA.

2015: KELVION – ZMENA ZNAČKY VO VÝMENE TEPLA

V auguste 2015 zahájil bývalý segment výmenníkov tepla GEA svoju novú značku s prechodnou fázou. V tejto fáze sa segment spočiatku sústredil na svoju hlavnú činnosť, ktorá poskytovala zákazníkom vedenie a dôveru v priebehu desaťročí – a na svojich zamestnancov, ktorí vyvíjajú produkty, presne ich vyrábajú a distribuujú po celom svete.

Cieľ: Poskytnúť obom neutrálne pole pôsobnosti, aby mohol vzniknúť dojem novej firemnej osobnosti, nezávisle na mene značky a logu. Obe skupiny mohli vizuálne objaviť kreatívnu podobu novej osobnosti.

V novembri 2015 sa bývalý segment výmenníkov tepla GEA s novým názvom formálne oddelil od skupiny GEA a píše svoju vlastnú históriu ako Kelvion.

Produkty Kelvion

vymennik tepla kelvion
chladiaca veza kelvion
vymenniky tepla kelvion
kelvion vymennik tepla
kelvion transformator
https://www.hxh.sk/wp-content/uploads/2022/04/Shell-Tube-Process-kelvion.jpeg