HomeTenez

tenez logo

Náhradné diely Tenez vám dodá spoločnosť:

HXH s.r.o.
Sedmikrásková 2158/1
955 01 Topoľčany
Slovenská republika

Tel.: +421 911 511 555
E-mail: info@hxh.sk

IČO: 48309257
IČ DPH: SK2120126767

História Tenez

Dlhoročná tradícia našej spoločnosti nás zaväzuje k výrobe kvalitných výrobkov, ktoré spĺňajú potreby a očakávania našich zákazníkov. Naše skúsenosti s výrobou zariadení pre potravinársky, farmaceutický a chemický priemysel sú dlhoročné a aj naďalej vyrábame vysoko kvalitné zariadenia, ktoré spĺňajú požiadavky našich zákazníkov.

Počiatky histórie výroby spojené s dnešnou spoločnosťou TENEZ a.s. siahajú do konca 19. storočia, kedy tu viedenský podnikateľ postavil malú textilnú továreň. Túto továreň potom v roku 1906 kúpil český továrnik z Brna, ktorý tu otvoril tkáčovňu a postupne zamestnával až 300 ľudí

Spoločnosť Eckhardt s.r.o. začala v 30. rokoch 20. storočia rozširovať svoju výrobu, pričom vedenia sa ujal pán Viliam Eckhardt. Firma vyrábala rôzne predmety, vrátane banských masiek, generátorov na drevoplyn, kanvíc na mlieko, ohrievačov nádrží a chladičov do lietadiel.

V 30. rokoch 20. storočia došlo v dôsledku hospodárskej krízy k určitým zmenám vo firme, pán Viliam Eckhardt odkúpil výrobu a rozšíril ju. Výroba spoločnosti sa potom rozšírila o protiplynové masky, civilné a vojenské masky, generátory na drevoplyn, kanvy na mlieko, ohrievače nádrží a chladiče pre lietadlá.

V októbri 1945 bola továreň znárodnená a postupne sa zamerala na výrobu zariadení pre potravinársky a chemický priemysel. V roku 1956 bola v Chotebori zahájená výroba smaltovaných výrobkov.

V roku 1965 bol založený štátny podnik CHEPOS s.p. Brno a závod v Chotěbori sa stal jedným z jeho závodov.

V roku 1968 sa Choteborský závod osamostatnil a bol premenovaný na Choteborské strojárne, národný podnik.

V roku 1992 boli Choteborské strojárne sprivatizované a vzniklo päť nástupníckych subjektov. Jedným z týchto subjektov je TENEZ a.s.

Spoločnosť TENEZ a.s. vyrába vysoko kvalitné celozvárané doskové výmenníky tepla už viac ako 30 rokov a dodáva do závodov po celom svete výrobky, ktoré spĺňajú najnáročnejšie požiadavky. Spolupráca spoločnosti s nemeckou rodinnou firmou W. Schmidt-Bretten začala na začiatku 90. rokov a trvá dodnes, a to aj napriek rôznym zmenám vlastníkov na oboch stranách. V posledných rokoch sa spoločnosť TENEZ a.s. zamerala najmä na výrobu nerezovej ocele, rôznych austenitov, super austenitov, niklovej zliatiny vrátane hastelloy, tantalu a titánu.

Produkty Tenez

tenez produkty
vymennik tenez
doskove zvarane vymenniky tenez